Kuchnie na wymiar, meble kuchenne na zamówienie – Warszawa

30 LAT ISTNIENIA FIRMY

MIERZYMY, PLANUJEMY, PROJEKTUJEMY, WYKONUJEMY,
PRZYWOZIMY, MONTUJEMY i SERWISUJEMY

Nasza fundamentalna dewiza to całościowa kreacja wnętrza mieszkania zgodnie z maksymą:

NIE TRAĆ DODATKOWEGO CZASU
ZAMÓW KOMPLET W JEDNYM MIEJSCU

W związku z tym, proponujemy Państwu adaptację mieszkania od A-Z. W jej zakres wchodzą:

 • wykonanie całościowego lub częściowego remontu mieszkania wraz z późniejszym wyposażeniem go w wymienione niżej elementy,
 • szafy różnego rodzaju i typu,
 • inne meble,
 • meble kuchenne oraz całe nowoczesne kuchnie, tradycyjne lub inne według uznania,
 • obudowanie balkonu zgodne z wymaganiami i potrzebami.

Wszystko od doradztwa i projektu po jego realizację.

Kuchnie na wymiar – dlaczego my?

 • Nie podchodzimy do osób zainteresowanych seryjnie jak w dużych organizacjach. Nasza RODZINNA FIRMA traktuje każdego indywidualnie z należną mu pieczołowitością. Po prostu rodzinnie 🙂
 • Istniejemy jako PRODUCENT już ponad 25-lat. I ta tradycja pozwala na sprostanie wszelkim Państwa wymogom.
 • PRECYZJA WYKONANIA i MATERIAŁY DOSKONAŁEJ JAKOŚCI to nasz kolejny atut.
 • WSPARCIE we wspólnym przygotowaniu projektu i doborze materiałów traktujemy jako jedną z naszych podstawowych zasad.
 • Wszyscy kupujący otrzymują dodatkowo GRATISOWE DORADZTWO w toku realizacji całej zabudowy kuchni.
 • NEGOCJACJA CENY to kolejna karta w naszej talii możliwych udogodnień.
 • BEZPŁATNE DORADZTWO w sferze aranżacji całego pomieszczenia, w którym znajduje się zabudowa kuchni otrzymują wszyscy zainteresowani.

Meble kuchenne – nasza współpraca z klientami przy kreacji

Wiemy, jak wielu kupujących obawia się stresu przy kontakcie z firmami produkującymi tradycyjne oraz nowoczesne kuchnie na wymiar. Ten sam problem dotyczy również relacji z zatrudnionymi w nich fachowcami. Znając związane z tym „udręki” działamy tak, iż każdy współpracujący z nami potencjalny nabywca czuje się komfortowo.
Dbamy, aby po zakończonych pracach był na tyle usatysfakcjonowany, że poleci naszą organizację jako fachową, terminową, solidną i rzetelną. Potrafimy wykonać cały wachlarz usług, w którego zakres wchodzą meble kuchenne oraz cała zabudowa kuchni Warszawa. Krótko mówiąc, naszym priorytetem jest indywidualny sposób potraktowania każdego. Jesteśmy dumni ze swojej produkcji. Wykonujemy również nietypowe meble kuchenne w bardzo szerokim zakresie, pozwalające spełnić niestandardowe życzenia. Zarówno funkcjonalnie jak i estetycznie.

Zabudowa kuchni – nasza jakość i doświadczenie w tworzeniu

Przez 25 lat doskonalona umiejętność zawodowa, pozwala zaoferować właściwie dopasowane do indywidualnego gustu kuchnie na wymiar. Wszystkie spełniają bardzo wysokie wymogi jakościowe. Drobiazgowość i finezja uzyskana w procesie produkcyjnym wpływa decydująco na estetykę wyrobów. Należy podkreślić: dla naszych dostawców, którymi są czołowi europejscy i krajowi producenci priorytetem jest właśnie jakość i trwałość.

Różowa kuchnia na wymiar, idealna dla nowoczesnych wnętrz - ŻAR & KAR Warszawa

Meble kuchenne – nasze wzornictwo

Staramy się dotrzeć zarówno do osób ceniących klasykę, ciepły i przytulny klimat, jak również nastawionych na nowoczesność. Chcąc wyróżnić nasze meble kuchenne pośród konkurencji wykorzystujemy najnowsze światowe trendy jak i te sprawdzone latami – tradycyjne. Bierzemy przykład głównie z wiodących prym na rynkach zagranicznych.

Kuchnia na wymiar – jakie czynniki wpływają na ich koszt i wybór

Cena mebli kuchennych za jaką możemy je wyprodukować uzależniona jest od następujących składowych:

 • format realizacji,
 • jej lokalizacja, pozwalająca optymalnie dopasować obszar do zabudowy i uwzględniająca niesymetryczności oraz skosy. (Przykładowo: nieschematyczny systemy do szafek narożnych LE MANS i MAGICCORNER pozwala wykorzystać ten element wyposażenia kuchni co do centymetra. Jednocześnie podwyższa cenę realizacji będąc pomysłem zsynchronizowanym, efektywnym i awangardowym)
 • ilości szuflad, półek i szafek (ale im ich więcej, tym znaczniejszy możliwy rabat),
 • lepsze czy gorsze jakościowo surowce, z których szafki, półki, szuflady będą wykonane,
 • rodzaje płyt, oklein oraz lakierów,
 • blaty (te wytrzymałe o długiej żywotności podrażają całość, wydłużając jednocześnie czas eksploatacji),
 • dodatkowe ozdobne „uzbrojenia”: rożnego rodzaju oświetlenia np. ledy w niestandardowych oprawach oraz dodatki – listwy ozdobne, rączki, itp. Za nie także trzeba zapłacić więcej. Proporcjonalnie do ilości i jakości.
Przytulna kuchnia robiona na wymiar - ŻAR & KAR Warszawa

Umeblowanie wykonane w lakierze po przerobieniu na nielakierowane może okazać się o połowę tańsze. Cena głównie zależy od ilości  czyli powierzchni (m2) frontów. Meble kuchenne Warszawa w lakierze zawsze będą droższe od nielakierowanych.
Przykładowo płyta nielakierowana – laminat – waha się w przedziale cenowym 120 – 160 zł a lakierowana już 600 – 650 zł (dane 2018r). Czasami klient życzy sobie boki lakierowane, co rzutuje na podniesienie ceny. Czyli możemy przyjąć zasadę: stopień podwyżki ceny jest uzależniony głównie od proporcji między powierzchnią lakierowaną a nie, oraz ilością dodatków wraz ze zdobieniami. Jak widać wszystkie składowe i czynniki pozwalają regulować cenę do jakości oraz wybrać te najbardziej optymalne dla użytkownika.

Pomimo wyższej ceny, warte zastosowania są właśnie droższe rozwiązania zabudowy kuchni czy zagospodarowania szafek. Przedłużają żywotność i sprawiają lepszy efekt wizualny. Z drugiej jednak strony przeważnie dysponujemy ściśle określonym budżetem. Zakupiona zabudowa kuchni Warszawa to decyzja na dłuższy czas. Musimy odpowiednio wyważyć wszystkie czynniki, aby ostateczna decyzja była dobrze przemyślana. Nie kupuje się jej co rok lub dwa.
Z tego też względu trzeba na początku wziąć pod uwagę styl kuchni na jaki się decydujemy. Nowoczesne kuchnie powinny podążać za trendami i ciągle zmieniającymi się modami. Zmiany te mogą być drobne, ale czasem niestety radykalne.To co dziś jest super może stać się „obciachem” w dłuższej perspektywie czasowej. Dlatego nowoczesne kuchnie na wymiar wymagają co jakiś czas nakładów finansowych. Kuchnia klasyczna zaś, to wybór na długie lata bez konieczności ciągłych modyfikacji.

Ponad 25- letnie doświadczenie Żar Kar pozwala przyjąć każde wyzwanie, aby nowoczesne kuchnie Warszawa, lub te bardziej tradycyjne naszego autorstwa były optymalnie dopasowane do Państwa zmysłu praktycznego i estetycznego. Współpracujący z nami, działający nieschematycznie projektanci, znajdą złoty środek między atrakcyjnym wizualnie wzornictwem oraz wygodą. Uwzględnią także funkcjonalność użytkową.
Kupując nasze wyroby wystawiacie nam oceny, które mobilizują nas do dalszej, wytężonej pracy.

Zabudowa kuchni – co zapewniamy naszym klientom

 • Na wstępie gratisowo koncepcję, wraz z projektem uwzględniającym indywidualne preferencje.
 • Dbałość o to, aby w projekcie spotkały się efektowność z efektywnością i wygodą, co powinno być główna cechą kuchni na wymiar.
 • Zapewnienie oczekiwanych cech użytkowych.
 • Zaadoptowanie indywidualnego charakteru aranżacji do nowości i właściwych rozwiązań technologicznych.
 • Doradztwo przy wyborze materiałów i uzbrojenia w szczegóły.
 • Nieodpłatną wycenę.
 • Po uzgodnieniu projektu nadzór projektanta.
 • Instalację sprzętu AGD.
 • Solidność wykonania realizacji, dopilnowaną przez nasz zespół.
Nowoczesna kuchnia na wymiar, idealna do nietypowych rozmiarów pomieszczenia kuchennego - ŻAR & KAR Warszawa

Kuchnie na wymiar – jakie materiały i kolorystykę wykorzystujemy w czasie tworzenia poszczególnych elementów

Korpusy
szafek i mebli kuchennych oraz innych elementów wyposażenia i aranżacji wnętrz są wykonane z wiodącego i właściwie jedynego materiału na skrzynki meblowe tzn. płyty wiórowej. Jest ona wykonana z niewielkich rozmiarów wiórków z drzewa wymieszanych z klejem, dwustronnie melaminowana. Zrobiona na podstawie płyty MDF lub trójwarstwowej płyty wiórowej, ma zastosowanie jako bazowy materiał użyty do produkcji różnych mebli. Zostaje zaprasowana pod ciśnieniem bezpośrednio na podkład (jednostronnie lub dwustronnie) arkuszami papieru ozdobnego, nasyconymi żywicami syntetycznymi albo naturalnym fornirem. Cechuje ją wysoka długowieczność powierzchni, niepodatność na otarcia, nacięcia, zadrapania i zaplamienia. Korpusy można wybrać w dużej palecie barw. Występują autonomicznie i nie zawierają w sobie frontów i szuflad, a także wyposażeń takich jak uchwyty, zawiasy, nóżki. Wszystko to instalujemy oddzielnie.

Fronty
KolorDobór koloru frontów mebli kuchennych dyktuje przeważnie tonacja ścian. Możemy „iść z trendem”, czyli dobrać je tak, aby harmonizowały z tłem, trzymając się ogólnej tonacji. Lub wręcz przeciwnie, według innej koncepcji – dużego kontrastu. Trzeba jednak uważać, aby nie umieszczać zbyt dużej liczby kolorów. W ogólnym wrażeniu estetycznym i finalnym wyglądzie naszej kuchni, właśnie fronty szafek mają decydujące znaczenie.

Nowoczesna kuchnia z podświetlanym spodem szafek, niesamowity efekt w niskiej cenie - ŻAR & KAR Warszawa

Rodzajefrontów kuchni na wymiar to następne ważne zagadnienie, przed którym stoimy tworząc meble kuchenne. A oto rodzaj użytych płyt:

 • połysk MDF lakierowany – MDF (ang. Medium-Density Fibreboard) to innymi słowy jednolita
  płyta pilśniowa o średniej konsystencji. Nie należy jej stawiać na równi z tradycyjną, łamliwą i
  niewytrzymałą płytą wiórową,
 • akrylowa. Wykonana na podstawie płyty MDF. Frontowa strona z powłoką akrylową a odwrotna
  matową. Obydwie strony to ten sam kolor. Odporna na wilgoć i promieniowanie słoneczne.
 • laminowana. Z płyty wiórowej (opisanej powyżej). Dostępne są w dużym wyborze kolorów i
  wzorów. Jednak częściej wykorzystywane są do wytwarzania korpusów.
 • matowa,
 • okleinowa folią PCV
 • z litego drewna: sosny, brzozy, dębu.

Obrzeża

 • profile w ornamentyce aluminiowej.
 • PVC
 • melaminowe

Blaty

 • z konglomeratu (odporne na zarysowania, zalanie, temperaturę)
 • laminowane z płyty wiórowej
 • drewniane,
 • kamienne kompozytowe (o odporności jak z konglomeratu)

oraz mniej popularne

 • płyty postforming – to uszlachetnione płyty wiórowe. Wyprodukowane w cyklu gięcia laminatów lub modelowane przeważnie w profile proste, krzywe, wklęsłe lub wypukłe. Zakrzywione obszary charakteryzują się brakiem dostrzegalnych spoin tam gdzie przeważnie występują miejsca gromadzenia się wody lub brudu.

Zabudowa kuchni – wybór blatu jego koloru oraz rodzaju

Właściwie blat powinniśmy wybierać na samym początku, ponieważ jego barwa i charakter musi współgrać z resztą kuchni. Wybór jak widać powyżej jest wystarczająco duży. Przemyślana porada fachowca poparta należytym doświadczeniem będzie tu bez wątpienia niezbędna. Dopasowanie własnego gustu do trendów i bogactwa wzornictwa da z pewnością satysfakcjonujący efekt.

Dodatki do blatów kuchennych

 • listwy maskujące łączenia między blatami laminowanymi a także drewnianymi
 • listwy przyblatowe – uszczelnią elementy łączące ścianę z blatem
 • płyty ochronne na ścianę

Kuchnie Warszawa – uzbrojenie: zdobienia i osprzęt

Określone składniki wyposażenia, takie jak zawiasy, kosze, szuflady, decydują o łatwości i wygodzie użytkowania. Natomiast pozostałe wpływają bezpośrednio na estetykę wyposażenia kuchni.

Kuchnie firmy ŻAR & KAR Warszawa z nowoczesnymi światłami zamocowanymi przy krawędziach szafek kuchennych

Nowoczesne kuchnie na wymiar

Nowoczesna kuchnia to kuchnia funkcjonalna. Łączy na pozór niedopasowane ze sobą elementy wybrane z poszczególnych stylów. W tej odmianie wnętrza nakłada się cały szereg różnorakich kierunków, wzorów i faktur oraz oczywiście kolorów. Nie oznacza to oczywiście nieuporządkowanego chaosu w finale. Wręcz przeciwnie – harmonię. Mimo, że jego podstawą jest nowoczesność i minimalizm, odwołuje się zarówno do rozwiązań nowatorskich, czerpiących z nieskomplikowanych nieszablonowych wzorów jak i sprawdzonych a także konserwatywnych. Uwieńczeniem takiej udanej syntezy powinno być harmonijne połączenie estetyki z funkcjonalnością i praktycznymi rozwiązaniami. Często wybierana jest zabudowa z wyspą, mająca przewagę rozwiązania przestrzennego w porównaniu z kuchnią w jednym rzędzie. W stylu nowoczesne kuchnie, możemy znaleźć różne elementy: zabudowę modułową, MDF połysk, mat imitujący drewno – także egzotyczne. Oświetlenie oparte na ledach i halogenach, także w nietypowych oprawach oraz armatura w nowatorskiej stylistyce.

Często w tradycyjnych rozwiązaniach zastosowane są innowacyjne mechanizmy i wbudowane urządzenia np. wyciągi. Nowoczesne kuchnie wraz ze swoim rozplanowaniem, podporządkowane są ułatwieniu czynności w niej wykonywanych. Pomostem spinającym eklektyzm i funkcjonalność są meble kuchenne z ozdobnymi uchwytami, okuciami i mechanizmami bezuchwytowymi we wnętrzu szafki. Ich odpowiedni układ da ciągłość i optyczne wydłużenie pokoju i kuchni. Należy również wspomnieć o kolorystyce wykorzystywanej przez nowoczesne kuchnie: biel, imitacja drewna lub ciemne odcienie a nawet czerń. Ta ogólna gra kolorów dopuszcza także kolorystykę frontów szafek w wielorakich odcieniach i barwach. Należy uważać, aby nie nadużyć wielobarwności. Efektem tego może być pstrokacizna, chaos kolorystyczny a w konsekwencji utrata zamierzonego wypracowanego indywidualnego.

Kuchnia na wymiar z wysepką jadalnianą, nowoczesny wygląd i funkcjonalność w jednym - ŻAR & KAR Warszawa

Kuchnie klasyczne

Eleganckie w swoim tradycyjnym wyrazie, mające charakter ponadczasowy.
Kuchnie klasyczne mają kilka niezaprzeczalnych przewag nad swoimi nowoczesnymi odpowiednikami. Wraz z upływem czasu nie trzeba ich ciągle dostosowywać do mód, aby być trendy. Tradycyjne rozwiązania estetyczne nie rażą wraz z upływem czasu a nowoczesność niestety źle się starzeje. Poza tym nowoczesne kuchnie na wymiar Warszawa wymagają co jakiś czas środków pieniężnych na uaktualnienia modowe. Kolejną pozytywną cechą kuchni klasycznej jest jej przytulność i ciepło na bazie ciągle aktualnych rozwiązań klasycznych.

Kuchnie tradycyjne – co decyduje o ich charakterze?

Inkrustowane drzwi z przeszklonymi frontami szafek. Kamienne akcenty, w postaci marmuru lub granitu na podłodze lub w charakterze blatów. W tę konwencję wpisujące się również blaty z drewna, bo drewno zawsze ogólnie tworzy ciepło domowe i wizualnie współgra z całokształtem użytych materiałów. A jeśli w połączeniu z drewnem użyjemy jeszcze dodatkowo czarnych akcentów na tle jasnych lub wręcz białych ścian osiągniemy piękny ponadczasowy charakter.

Kuchnie klasyczne – jakie jeszcze kolory oprócz bieli?

Beż – dodaje domowego ciepła
Żółć – w dodatkach, ale również na większych powierzchniach.
Czerń i czerwień – głównie w dodatkach i zestawieniach z kilkoma innymi kolorami.

Funkcjonalne szafki w meblach kuchennych firmy ŻAR & KAR Warszawa

Kuchnie białe

To trend, który coraz mocniej w ostatnim okresie jest dostrzegany przez nabywców.
Jest odmianą kuchni nowoczesnej, ze swoim charakterystycznym ascetycznym wydźwiękiem.
Kolor biały nadaje wnętrzu lekkości, rześkości i jest ponadczasowy. Pasuje do każdego stylu i czasu. Nigdy się nie zestarzeje i wchodzi w mariaż ze wszystkim.
Zastosowany szeroko biały kolor jest używany nie tylko w odniesieniu do mebli, ale również dotyczy sprzętu kuchennego. Jego niezaprzeczalnym atutem jest możliwość optycznego poszerzenia przestrzeni, którą można dodatkowo „zwiększyć ” za pomocą luster.

Wyspy kuchenne

Ta odrębna konstrukcja pomaga lepiej rozplanować przestrzeń, zwłaszcza gdy nie chcemy aby to była szeregowa zabudowa kuchni. Pomaga także wykreować rozmieszczenie poszczególnych składowych, nie tylko wzdłuż ściany. Ze względu na to, że ma odrębny blat, pozwala zyskać dodatkowa przestrzeń operacyjną na codzienne czynności. Zwłaszcza, iz może zostać dodatkowo wzbogacona o zlewozmywak lub kuchenkę gazowa, elektryczną.

Szanowni Państwo. Rozwinięcie każdego z zarysowanych powyżej tematów wprowadzenia do szeroko pojętego tematu kuchni znajdziecie na naszym blogu.

Kontakt

ŻAR & KAR
ABC Nowych Wnętrz

ul. Siedzibna 39
Warszawa

zar-kar@zar-kar.com.pl

tel.: 22 811 11 27
tel.: 22 499 55 90

Zobacz również

Łazienkowe

MEBLE ŁAZIENKOWE

To z kolei miejsce gdzie na krótki czas możemy odizolować się od innych, a także świata zewnętrznego, aby wyciszyć się i odprężyć. Meble, które temu towarzyszą, muszą odpowiednio „wsłuchać się w nasze emocje”.

zobacz więcej


Pokojowe

MEBLE POKOJOWE

Od tego czy będziesz wśród nich pracował, czy raczej odpoczywał, zależy ich design i funkcjonalność.

zobacz więcej

Szafy wnękowe

SZAFY WNĘKOWE

Nasza oferta zabudowy wnęk to szafy z drzwiami przesuwnymi w systemie SEVROLL, który świetnie wpisuje się w najnowsze, światowe trendy designu. Zawsze niezawodne i funkcjonalne.

Pragnienie pięknych wnętrz stale motywuje projektantów systemu SEVROLL do wprowadzania coraz to nowszych technologii.

zobacz więcej

Gabloty

GABLOTY

Gabloty służą do wyeksponowania wybranych przedmiotów w miejscach do tego przeznaczonych.


zobacz więcej

Ściany działowe

ŚCIANY DZIAŁOWE

Porozmawiaj z nami o nowoczesnym systemie ścian dzielących powierzchnię, bazujących przede wszystkim na konstrukcji aluminiowej.

zobacz więcej