Zabudowa balkonów – Warszawa

PONAD 25 LAT TRADYCJI

W skład oferty remontowo-budowlanej przygotowanej przez firmę Żar-Kar z siedzibą zlokalizowaną na terenie Warszawy wchodzi także zabudowa balkonów. Wykonujemy ją od projektowania poprzez produkcję i montaż według Systemu Copal (certyfikat aprobaty technicznej ITB AT – 15 -5662 -/ 2002). Zabudowa balkonów pozwala tworzyć konstrukcje nowoczesne, podwyższające estetykę oraz zapewniające funkcjonalność zewnętrzną i wewnętrzną mieszkania.

Co to jest system Copal?

To system przesuwnych elementów okien i drzwi o lekkiej, aluminiowej konstrukcji z anodowaną lub lakierowaną powierzchnią.

Co daje zabudowie balkonu anodowanie i lakierowanie konstrukcji?

 • zabezpiecza ją przed korozją,
 • zabudowa balkonów nie wymaga malowania i konserwacji,
 • przedłuża czas użytkowania zabudowy balkonów – w połączeniu ze szkłem gwarantuje jej wysoką estetykę.

Zabudowa balkonów w systemie ramowym i bezramowym

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, realizujemy zabudowy balkonów zarówno w systemie ramowym, jak i bezramowym.

Ramowa zabudowa balkonu bazuje na starannie opracowanym systemie rozsuwanych okien oraz ścian. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pomieszczenia nie wymagają ogrzewania. Może być ono wykorzystywane zarówno w przypadku prostych konstrukcji, jak i tych skomplikowanych. Dzięki temu, że stosowane w tym systemie elementy są lekkie i nie powodują żadnych obciążeń, ramowa zabudowa balkonu doskonale sprawdza się zarówno w nowocześniejszych budynkach, jak i starszych obiektach.

Zabudowany balkon w Warszawie

Z kolei system bezramowy jest najczęściej wykorzystywany w wielorodzinnych blokach mieszkalnych. Bazuje przede wszystkim na wysokiej jakości szkle hartowanym oraz aluminium. Pozwala na takie rozmieszczenie okien, że tworzą one nowoczesne i spójne płaszczyzny – elewacje balkonowe. Główną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest wyeliminowanie z konstrukcji pionowych łączeń pomiędzy szybami – całość jest realizowana przy pomocy przesuwnych tafli szkła. Brak aluminiowych profili sprawia, że system ten zwiększa widoczność oraz poprawia dostęp do naturalnego światła dziennego, bez konieczności ingerowania w architekturę budynku. Co ciekawe, bezramowe zabudowy balkonów mogą przybierać różnorodne formy, idealnie dopasowując się do kształtów zabudowywanej konstrukcji.

Z czego jest wykonywana zabudowa balkonów?

W skład systemu wchodzą:

 • elementy przesuwne: lekkie drzwi i okna,
 • konstrukcje stałe zabudowy balkonów: ścianki wewnętrzne, zewnętrzne oraz zadaszenie (przydatne zwłaszcza na górnych piętrach jako ochrona przed deszczem z góry),
 • okna stałe i uchylne: mające zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń,
 • przeszklenia powierzchni: podwyższające estetykę konstrukcji zabudowy balkonów.

Zobacz nasze propozycje

Zabudowa balkonów w warszawskim bloku

Solidność, trwałość i bezpieczeństwo

Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów proponowane przez nas zabudowy balkonów, czy to w systemie ramowym, czy bezramowym, są trwałe, solidne oraz bezpieczne. Co więcej, zastosowanie sprawdzonych technologii i wysokiej klasy komponentów sprawia, że każda zabudowa jest nie tylko wytrzymała, ale także odznacza się bardzo dobrą odpornością na działanie czynników zewnętrznych oraz promieniowanie ultrafioletowe. Odpowiedniej grubości szyby ze szkła hartowanego są ponadto łatwe do utrzymania w czystości.

Co daje zabudowa balkonów?

 • latem zabezpieczamy mieszkanie przed hałasem i pyłem, a w zimie przed śniegiem i wdmuchiwanym przez wiatr zimnym powietrzem. W ten sposób docieplamy mieszkanie i oszczędzamy wymierne pieniądze,
 • chronimy mieszkanie przed włamaniem, stosując kluczyki do drzwi i okien,
 • na specjalne życzenie możemy jeszcze podwyższyć stopień bezpieczeństwa, montując dodatkowo bezpieczną szybę, lub zamontować zamki blokujące (hakowe),
 • podwyższamy metraż mieszkania poprzez uzyskanie dodatkowej powierzchni, którą można przeznaczyć np. na pomieszczenie gospodarcze, miejsce zabaw dla dzieci, rekreację itp. Generalnie przeszklenie balkonu czyni go bardziej użytecznym i funkcjonalnym,
 • dajemy możliwość stworzenia np. ogrodu zimowego, dzięki któremu mogą Państwo cieszyć się kolorową roślinnością oraz dużą ilością naturalnego światła dziennego przez cały rok,

Jakie indywidualne korzyści daje Państwu nasza zabudowa balkonów?

Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu naszej firmy nabytemu w branży remontowo-budowlanej wybierzemy i zamontujemy Państwu:

 • konstrukcję lekką, a więc w pełni bezpieczną,
 • wykonamy jej szybki i czysty montaż, stosując optymalne rozwiązania dla każdych indywidualnych warunków zabudowy,
 • zamontujemy konstrukcję łatwą w demontażu okien przy ich mycia. Wtedy okna w prosty sposób są wystawiane z torów prowadnic,
 • zapewnimy możliwość użytkowania dodatkowej powierzchni przez cały rok, obniżając przy tym poziom hałasu zewnętrznego o kilkanaście dB,
 • jako eksperci w tej dziedzinie dzięki dobraniu optymalnej konstrukcji nasza zabudowa balkonów podniesie wartość mieszkania ze względu na podwyższenie jego standardu i komfortu.

Kontakt

ŻAR & KAR
ABC Nowych Wnętrz

ul. Siedzibna 39
Warszawa

zar-kar@zar-kar.com.pl

tel.: 22 811 11 27
tel.: 22 499 55 90

Przegląd systemów

System Copal

SYSTEM RAMOWY COPAL


Ramowe zabudowy balkonów są systemami przesuwnymi. Ramy okien wykonane są z profili aluminiowych które umożliwiają zastosowanie różnego rodzaju szyb. Okna przesuwają się w obie strony a dzięki zastosowaniu specjalnych łożysk czynność ta jest niezwykle łatwa.

zobacz więcej

SYSTEMY COVER

SYSTEMY BEZRAMOWE COVER


COPAL COVER to bezramowe zabudowy balkonów, loggii, werand i tarasów. System doskonale pasuje do wszystkich typów balkonów, bez względu na ich rozmiar i kształt. Dzięki swojej konstrukcji, panele przejeżdżają przez narożniki o kącie 90 °, jak również istnieje możliwość konstruowania balkonów łukowych przy zachowaniu pełnej funkcjonalności systemu.

zobacz więcej

SYSTEM VISION

SYSTEMY BEZRAMOWE VISION


COPAL VISION to system którego działanie opiera się na innowacyjnej konstrukcji układu jezdnego rolek pionowych. Przesuwanie paneli szklanych jest dzięki temu ciche i nie wymaga użycia siły. System ten pozwala na takie ułożenie okien, iż jest on zupełnie niewidoczny i umożliwia swobodny przepływ powietrza.

zobacz więcej

Certyfikaty

CERTYFIKATY JAKOŚCI


Kliknij na poniższy link aby zapoznać się z certyfikatami jakosci oraz dokumentacją technologiczną.

zobacz więcej