Zabudowa balkonów – Warszawa

30 LAT ISTNIENIA FIRMY

W skład oferty remontowo-budowlanej przygotowanej przez firmę Żar-Kar z siedzibą zlokalizowaną na terenie Warszawy wchodzi zabudowa balkonu – ramowa i bezramowa, a także zabudowanie tarasów oraz loggi. Wykonujemy usługę od projektowania poprzez produkcję i montaż według Systemu Copal (system Copal posiada certyfikat aprobaty technicznej ITB AT – 15 -5662 -/ 2002). Takie rozwiązanie pozwala tworzyć konstrukcje nowoczesne, podwyższające estetykę oraz zapewniające funkcjonalność zewnętrzną i wewnętrzną domu lub mieszkania w bloku.

Co to jest system zabudowy Copal?

To system przesuwnych elementów okien i drzwi o lekkiej, aluminiowej konstrukcji z anodowaną lub lakierowaną powierzchnią.

System Copal – co daje zabudowie balkonu anodowanie i lakierowanie konstrukcji?

 • zabezpiecza zabudowę balkonu przed korozją,
 • zabudowa balkonów nie wymaga malowania i konserwacji,
 • przedłuża czas użytkowania balkonów i tarasów – w połączeniu ze szkłem gwarantuje jej wysoką estetykę.

System ramowy i bezramowy

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, wiemy, jak powinno wyglądać zabudowanie balkonu w bloku lub domu, realizujemy projekty zarówno w systemie ramowym, jak i bezramowym.

Ramowa zabudowa balkonu bazuje na starannie opracowanym systemie rozsuwanych okien oraz ścian. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pomieszczenia nie wymagają ogrzewania. Może być ono wykorzystywane zarówno w przypadku prostych konstrukcji, jak i tych skomplikowanych. Dzięki temu, że stosowane w tym systemie elementy są lekkie i nie powodują żadnych obciążeń, ramowa zabudowa balkonu doskonale sprawdza się zarówno w nowocześniejszych budynkach, jak i starszych obiektach.

Zabudowany balkon w Warszawie

Z kolei system bezramowy jest najczęściej wykorzystywany w wielorodzinnych blokach mieszkalnych. Bazuje przede wszystkim na wysokiej jakości szkle hartowanym (oszkleniach hartowanych) oraz aluminium. Pozwala na takie rozmieszczenie okien, że tworzą one nowoczesne i spójne płaszczyzny – elewacje balkonowe. Główną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest wyeliminowanie z konstrukcji pionowych łączeń pomiędzy szybami – całość jest realizowana przy pomocy przesuwnych tafli szkła. Brak aluminiowych profili sprawia, że system ten zwiększa widoczność oraz poprawia dostęp do naturalnego światła dziennego, bez konieczności ingerowania w architekturę budynku. Co ciekawe, bezramowe zabudowanie balkonu i zabudowy tarasów mogą przybierać różnorodne formy, idealnie dopasowując się do kształtów zabudowywanej konstrukcji.

Staramy się zaoferować najniższe ceny oraz najwyższą jakość. Żeby się dowiedzieć, ile kosztuje zabudowa balkonu, zabudowa tarasu czy zabudowa loggi sprawdź podstronę Wycena. Przypominamy, że wykonujemy bezpłatny pomiar.

Z czego jest wykonywana zabudowa balkonów?

W skład systemu wchodzą:

 • elementy przesuwne: lekkie drzwi balkonowe i okna,
 • konstrukcje stałe zabudowy balkonów: ścianki wewnętrzne, zewnętrzne oraz zadaszenie (przydatne zwłaszcza na górnych piętrach jako ochrona przed deszczem z góry),
 • okna stałe i uchylne: mające zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń,
 • przeszklenia powierzchni: podwyższające estetykę konstrukcji balkonów.

Projekt i realizacja – zobacz nasze zabudowy balkonu

Zabudowa balkonów w warszawskim bloku

Zabudowa balkonu Warszawa – solidność, trwałość i bezpieczeństwo

Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów proponowane przez nas zabudowy balkonów, czy to w systemie ramowym, czy bezramowym, są trwałe, solidne oraz bezpieczne. Co więcej, zastosowanie sprawdzonych technologii i wysokiej klasy komponentów sprawia, że każda zabudowa jest nie tylko wytrzymała, ale także odznacza się bardzo dobrą odpornością na działanie czynników zewnętrznych oraz promieniowanie ultrafioletowe. Odpowiedniej grubości oszklenie balkonu hartowanego jest ponadto łatwe do utrzymania w czystości.

Co daje zabudowa balkonów?

 • latem zabudowany balkon (ramowy/bezramowy) zabezpiecza mieszkanie w bloku przed hałasem i pyłem, a w zimie przed śniegiem i wdmuchiwanym przez wiatr zimnym powietrzem,
 • chronimy mieszkanie przed włamaniem, stosując kluczyki do drzwi i okien,
 • na specjalne życzenie możemy jeszcze podwyższyć stopień bezpieczeństwa, montując dodatkowo bezpieczną szybę, lub zamontować zamki blokujące (hakowe),
 • podwyższamy metraż mieszkania poprzez uzyskanie dodatkowej powierzchni, którą można przeznaczyć np. na pomieszczenie gospodarcze, miejsce zabaw dla dzieci, rekreację itp. Generalnie przeszklenie balkonu czyni go bardziej użytecznym i funkcjonalnym,
 • dajemy możliwość stworzenia np. ogrodu zimowego, dzięki któremu mogą Państwo cieszyć się kolorową roślinnością oraz dużą ilością naturalnego światła dziennego przez cały rok,

Jakie indywidualne korzyści daje Państwu nasza zabudowa balkonów?

Polecamy naszą firmę, ponieważ działamy na polskim rynku od 1994 roku. Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu naszej firmy nabytemu w branży remontowo-budowlanej wybierzemy i zamontujemy Państwu:

 • konstrukcję ramową lub bezramową – lekką, a więc w pełni bezpieczną,
 • wykonamy jej szybki i czysty montaż, stosując optymalne rozwiązania dla każdych indywidualnych warunków zabudowy,
 • zamontujemy konstrukcję łatwą w demontażu okien przy ich myciu. Wtedy okna w prosty sposób są wystawiane z torów prowadnic,
 • zapewnimy możliwość użytkowania dodatkowej powierzchni przez cały rok, obniżając przy tym poziom hałasu zewnętrznego o kilkanaście dB,
 • jako eksperci w tej dziedzinie dzięki dobraniu optymalnej konstrukcji gwarantujemy, że wykonany przez nas zabudowany balkon podniesie wartość mieszkania ze względu na podwyższenie jego standardu i komfortu.

Zabudowa balkonu w bloku spółdzielczym – czy potrzebuję pozwolenia?

Ze względu na zmiany w wyglądzie elewacji, jakie wprowadza, ramowa i bezramowa zabudowa balkonu w bloku spółdzielczym wymaga pozwolenia. Niezależnie czy wprowadzane są drobne zmiany w postaci oszklenia na balustradzie loggi, czy zaplanowana jest zupełnie nowa konstrukcja, przed rozpoczęciem inwestycji trzeba zgłosić się do wspólnoty mieszkaniowej z prośbą o zezwolenie na przebudowę. Dodatkowo w przypadku bloków znajdujących się w rejestrze zabytków należy skonsultować się z lokalnym konserwatorem. Przydatne informacje na ten temat przeważnie widnieją w regulaminie spółdzielni, z którym warto się zapoznać.

Zabudowa balkonu w bloku

Chociaż wykonanie zabudowy balkonu w bloku może wiązać się z koniecznością uzyskania pozwolenia, taka inwestycja naprawdę się opłaca! W zależności od wybranego rozwiązania można wprowadzić powiew świeżości w aranżacji lokum, czy też dodatkowo je doświetlić. Na szczególną uwagę zasługuje bezramowy system z oszkleniem, na który warto się zdecydować, kiedy chcemy zapewnić wnętrzu mieszkania optymalną dawkę naturalnego światła przez cały dzień. Dla klientów tworzymy nowoczesne konstrukcje z wyselekcjonowanych materiałów, których wygląd jest zawsze dostosowywany do indywidualnych potrzeb estetycznych zamawiającego.

Zabudowa balkonu w domu jednorodzinnym

Zwłaszcza w przypadku domu jednorodzinnego warto zabudować balkon, korzystając z naszej oferty! Przy modernizacji wolnostojącego, własnościowego budynku mają Państwo pełną dowolność w wyborze systemu bezramowego z oszkleniem czy ramowego, jedynym ograniczeniem jest budżet! Wybierając jeden z systemów, jakie proponujemy, możemy zagwarantować, że wykonana zabudowa spełni najwyższe wymagania jakościowe, jak również estetyczne. Ostateczna cena projektu uzależniona jest od kilku czynników, o czym zawsze informujemy klientów, w trakcie ustalania szczegółów inwestycji.

Zabudowa balkonu a prawo budowlane

Zapisy prawa budowlanego określają warunki, jakie musimy spełnić, jeśli chcemy przeprowadzić modernizację w obrębie lokalu mieszkalnego. Obejmują one przede wszystkim remonty wiążące się z ingerencją w strukturę elewacji budynku, związane np. z montażem oszklenia na loggi. W większości przypadków realizacja takiego projektu wymaga wyłącznie jego zgłoszenia do odpowiednich organów lokalnych. Wyjątek stanowią między innymi spółdzielnie mieszkaniowe, w których przypadku ze względu na specyfikę własności lokalu w bloku wymagane jest ubieganie się o specjalne pozwolenie od wspólnoty. Z tego powodu rzeczywista cena zabudowy balkonu może nieznacznie wzrosnąć, ponieważ trzeba będzie wprowadzić ewentualne zmiany projektowe.

Kontakt

Zabudowy balkonu w Warszawie

ŻAR & KAR
ABC Nowych Wnętrz

ul. Siedzibna 39
Warszawa

: zar-kar@zar-kar.com.pl

tel.: 22 811 11 27
tel.: 22 499 55 90

Przegląd systemów

System Copal

SYSTEM RAMOWY COPAL


Ramowe zabudowy balkonów są systemami przesuwnymi. Ramy okien wykonane są z profili aluminiowych które umożliwiają zastosowanie różnego rodzaju szyb. Okna przesuwają się w obie strony a dzięki zastosowaniu specjalnych łożysk czynność ta jest niezwykle łatwa.

zobacz więcej

SYSTEMY COVER

SYSTEMY BEZRAMOWE COVER


COPAL COVER to bezramowe zabudowy balkonów, loggii, werand i tarasów. System doskonale pasuje do wszystkich typów balkonów, bez względu na ich rozmiar i kształt. Dzięki swojej konstrukcji, panele przejeżdżają przez narożniki o kącie 90 °, jak również istnieje możliwość konstruowania balkonów łukowych przy zachowaniu pełnej funkcjonalności systemu.

zobacz więcej

SYSTEM VISION

SYSTEMY BEZRAMOWE VISION


COPAL VISION to system którego działanie opiera się na innowacyjnej konstrukcji układu jezdnego rolek pionowych. Przesuwanie paneli szklanych jest dzięki temu ciche i nie wymaga użycia siły. System ten pozwala na takie ułożenie okien, iż jest on zupełnie niewidoczny i umożliwia swobodny przepływ powietrza.

zobacz więcej

Certyfikaty

CERTYFIKATY JAKOŚCI


Kliknij na poniższy link aby zapoznać się z certyfikatami jakosci oraz dokumentacją technologiczną.

zobacz więcej