System ramowy Copal

Przestrzeń zewnętrzna naszego domu lub mieszkania jest dla nas szczególnie ważna latem, kiedy możemy cieszyć się słońcem i ciepłem bez wychodzenia z budynku. Bez względu na to, czy korzystamy z balkonu, tarasu, czy podwórka odpowiednio zaprojektowane i wyposażone otoczenie pozwoli nam z przyjemnością korzystać z uroków przebywania na świeżym powietrzu. Warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu takiego miejsca wypoczynku, szczególnie przed czynnikami atmosferycznymi, aby w pełni z niego korzystać nawet w przypadku gorszej pogody. Doskonałym rozwiązaniem jest zabudowa balkonu. Firma Żar-Kar z Warszawy świadczy kompleksowe i profesjonalne usługi remontowo-budowlane, wśród których znajduje się propozycja systemów bezramowych Copal Vision, dzięki którym można stworzyć nowoczesne i funkcjonalne osłony.

Jakie możliwości daje zastosowanie systemu ramowego Copal

System ramowy Copal polega na założeniu szklanych osłon na lekkich aluminiowych konstrukcjach jako zabudowę balkonu. Okna przesuwają się w obie strony a dzięki zastosowaniu specjalnych łożysk czynność ta jest niezwykle łatwa. Działa to w zbliżony sposób, jak drzwi przesuwne szafy, ale jest odpowiednio zabezpieczone przed otwarciem z zewnątrz. Specjalne samozamykacze sprawiają iż żadne z okien nie otworzy się samoczynnie pod wpływem wiatru czy też za sprawą osób niepowołanych. Jest to również dodatkowe zabezpieczenie w momencie kiedy z balkonu korzystają dzieci. Zabudowa balkonów i tarasów w tej technice pozwala na użycie różnego rodzaju szyb. W zależności od planowanego efektu można wybrać pojedyncze lub zespolone okno o grubości szkła od 4 do 16 mm. Przesłona może sięgać balustrady lub dochodzić do samej podłogi i przybrać formę drzwi o wysokości do 2500 mm. Założenie przeszkleń ma także korzystny wpływ na bilans energetyczny budynku zmniejszając utraty ciepła. Konstrukcję można dokładnie dopasować do architektury, zakładając dowolną ilość skrzydeł o maksymalnej szerokości nawet do 1400 mm.

copal

Zalety zabudowy balkonów w technice Copal

Zaletą wykorzystania technologii Copal jest przede wszystkim łatwość i szybkość jej montażu oraz codziennego użytkowania. Dodatkowo mają one wyjątkowo estetyczny i nowoczesny wygląd. Świetnie pasują zarówno do nowych, jak i tradycyjnych budynków, ponieważ nie rzucają się w oczy. Ramowe zabudowy balkonów są systemem dobrze izolującym od deszczu i wiatru jednak nie pozbawionym możliwości wentylacji balkonu. Systemy doskonale harmonizują z naszymi balustradami aluminiowymi. Można na nich również zamontować zasłony lub rolety przeciwsłoneczne. Powstałą w ten sposób przestrzeń warto wykorzystać do stworzenia oranżerii lub ogrodu zimowego, gdzie szczególnie w okresie mrozów można przechowywać rośliny. Zachęcamy również do wykorzystania osłon w celu stworzenia, chociażby zamkniętego basenu przy domu, czy innej przestrzeni rekreacyjnej, z której będzie można korzystać cały rok. Takie miejsce ma same plusy, będąc osłoniętym przed czynnikami atmosferycznymi, poczujemy się jak na zewnątrz. Nasza firma świadczy usługi zarówno projektowania, jak i montażu zabudowy balkonów na terenie Warszawy oraz okolic. Zapraszamy do kontaktu w celu lepszego zapoznania się z naszą ofertą.

KORZYŚCI Z ZABUDOWY

W skład naszej oferty remontowo-budowlanej wchodzi także zabudowa balkonów. Wykonujemy ją od projektowania poprzez produkcję i montaż wg. Systemu Copal (certyfikat aprobaty technicznej ITB AT – 15 -5662 -/ 2002). Zabudowa balkonów tworzy konstrukcje nowoczesne, podwyższające estetykę oraz funkcjonalność zewnętrzną i wewnętrzną mieszkania.

Zobacz galerię systemu Copal

Zobacz również

O zabudowie

KORZYŚCI Z ZABUDOWY

W skład naszej oferty remontowo-budowlanej wchodzi także zabudowa balkonów. Wykonujemy ją od projektowania poprzez produkcję i montaż wg. Systemu Copal (certyfikat aprobaty technicznej ITB AT – 15 -5662 -/ 2002). Zabudowa balkonów tworzy konstrukcje nowoczesne, podwyższające estetykę oraz funkcjonalność zewnętrzną i wewnętrzną mieszkania.

zobacz więcej

SYSTEMY COVER

SYSTEMY BEZRAMOWE COVER

COPAL COVER to bezramowe zabudowy balkonów, loggii, werand i tarasów. System doskonale pasuje do wszystkich typów balkonów, bez względu na ich rozmiar i kształt. Dzięki swojej konstrukcji, panele przejeżdżają przez narożniki o kącie 90 °, jak również istnieje możliwość konstruowania balkonów łukowych przy zachowaniu pełnej funkcjonalności systemu.

zobacz więcej

SYSTEM VISION

SYSTEMY BEZRAMOWE VISION

COPAL VISION to system którego działanie opiera się na innowacyjnej konstrukcji układu jezdnego rolek pionowych. Przesuwanie paneli szklanych jest dzięki temu ciche i nie wymaga użycia siły. System ten pozwala na takie ułożenie okien, iż jest on zupełnie niewidoczny i umożliwia swobodny przepływ powietrza.

zobacz więcej

Certyfikaty

CERTYFIKATY JAKOŚCI

Kliknij na poniższy link aby zapoznać się z certyfikatami jakosci oraz dokumentacją technologiczną.

zobacz więcej