Nowoczesne kuchnie na wymiar

Nie da się ukryć, że kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Nawet jeśli nie jest się pasjonatem sztuki kulinarnej, zabudowa w tej strefie odgrywa bardzo istotną rolę w kontekście codziennego funkcjonowania.

Mieszkańcom Warszawy i okolicznych miejscowości oferujemy kuchnie na wymiar, które mogą znakomicie rozwiązać kwestię optymalnego wykorzystania przestrzeni. Naszymi Klientami są zarówno osoby, które urządzają mieszkania w stanie surowym (deweloperskim), jak i właściciele remontowanych, starszych nieruchomości. Zaletą współpracy jest wykonanie mebli ściśle dopasowanych do charakteru i wielkości mieszkania. Kuchnie w warszawskich domach bywają przecież skrajnie różne – od „ślepych”, kilkumetrowych w PRL-owskich blokach, przez standardowe, ale niezbyt ustawne, po aneksy i duże pomieszczenia. W każdym przypadku da się zrobić coś interesującego pod względem funkcjonalnym i estetycznym.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: skoro inwestujemy duże środki w sprzęt AGD, jak lodówka, kuchenka czy zmywarka, to czy tym bardziej nie powinniśmy zadbać o porządne wyposażenie? O zabudowę na lata, która świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, ale nie zniszczy się zbyt szybko? Pojawiające się w tym momencie myśli prowadzą do naturalnej konstatacji: tak, warto postawić na meble kuchenne na wymiar, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów przy zastosowaniu odpowiednio dobranych technologii.

Ponieważ wierzymy, że każdy zasługuje na kuchnię marzeń, jesteśmy otwarci na spersonalizowane, niestandardowe projekty. Zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom Klientów, nie tylko oferując dobre pomysły, ale również fachowe podejście, gwarantując profesjonalne pomiary, serwis, transport i montaż. Ceny podlegają negocjacjom i zawsze stanowią kompromis satysfakcjonujący obie strony. W przypadku naszej oferty w grę wchodzi zarówno klasyczna, jak i nowoczesna zabudowa. Ponieważ oferujemy nie tylko kuchnie na zamówienie w Warszawie, ale również profesjonalne doradztwo, niżej dzielimy się kilkoma inspiracjami i przemyśleniami dotyczącymi współczesnych kuchni.

Charakterystyka nowoczesnych kuchni

Zacznijmy od tego, czym wyróżnia się takie pomieszczenie. Można przytoczyć kilka perspektyw. W ujęciu technicznym po prostu nie brakuje w nim współcześnie używanych i modnych rozwiązań. Lodówka, zmywarka, mikrofalówka, piekarnik, kuchenka lub płyta indukcyjna, a nawet czajnik i ekspres do kawy mogą być zaawansowane techniczne i wielofunkcyjne. Technika kulinarna poszła bardzo do przodu, a w ślad za tym Klienci mają coraz wyższe oczekiwania wobec nie tylko estetyki, ale właśnie możliwości technologicznych. Im nowocześniejsze kuchnie pod tym względem, tym bardziej energooszczędnie są wyposażone, choć trzeba przygotować się na wysoki koszt początkowy. Z drugiej strony, jeśli kocha się gotowanie, meble na wymiar nie mogą być jedynym ciekawym elementem wykończenia.

Skoro już o tym mowa, nowoczesna zabudowa kuchni może być rozumiana także w kontekście jej zaopatrzenia w odpowiedni sprzęt i architektury wnętrz. Zasadniczo stawia się dziś na funkcjonalność. Aby mebel spełniał obecne kryteria, nie musi posiadać wielu zdobień ani być kunsztownie wykończony. Bardzo często stosuje się design minimalistyczny, w którym liczba detali jest ograniczona, jak sama nazwa wskazuje, do minimum.

Nie zmienia to faktu, że projektując i wykonując takie meble, stawiamy na doskonałej jakości materiały i troszczymy się o estetykę. Po prostu najważniejsza jest funkcjonalność, czyli np. optymalny podział wnętrz szafek na półki, szuflady czy przegrody. Jak wiadomo, rzadko jest to mocnym punktem standardowych, klasycznych mebli. Przestrzeń wydaje się wówczas nie w pełni wykorzystana.

Nie ma jednej, uniwersalnej definicji, która służyłaby za wzór dla wszystkich mieszkańców Warszawy. W dzisiejszych czasach warto korzystać z szerokich możliwości wyboru i eksperymentować w poszukiwaniu rozwiązań, które najbardziej pasują do wybranego wnętrza.

Mnogość kolorów w nowoczesnej kuchni

Pomieszczenie, w którym przygotowuje się jedzenie, powinno być wykonane z określonych materiałów, na konkretny wymiar. Trzeba też podjąć decyzję związaną z kolorystyką – również na tym polu nasi Klienci mają bardzo szeroki wybór. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się meble jednolicie białe. Ich zaletą jest optyczne powiększanie przestrzeni i pozytywne skojarzenia z czystością oraz harmonią. To jednak bardzo wymagająca barwa, szczególnie w pomieszczeniu, w którym łatwo o plamy i inne zabrudzenia.

Meble kuchenne w zasadzie od zawsze są wykonane w drewnie i choć zmieniają się trendy, pewne rozwiązania pozostają ponadczasowe i nie opłaca się z nich rezygnować. Sosnowe, dębowe, bukowe, brzozowe – warto rozważyć każde z tych rozwiązań. Czy kuchnia musi być spójna z wyposażeniem pozostałych pomieszczeń w domu? Niekoniecznie, ale z drugiej strony, może warto postawić na konsekwencję?

Nowoczesne kuchnie mogą też wyróżniać się innymi barwami. Warto zauważyć, że oprócz białych i chromowanych sprzętów AGD na rynek trafiają również czerwone czy czarne, co ewidentnie ma związek ze zmieniającymi się trendami, a także odważnymi poszukiwaniami Polaków. Choć spójność jest ceniona, efekt kontrastu również stanowi ciekawą inspirację. Z naszej strony nie istnieje zbyt wiele ograniczeń – staramy się spełniać marzenia Klientów, więc projektujemy w dowolnie wybranym kolorze.

Idealne dopasowanie: kuchnia na wymiar

Pozostaje jeszcze co najmniej jedna kwestia do namysłu: kuchnia otwarta czy zamknięta? Nowoczesne projekty zakładają zarówno zaadaptowanie do celów kuchennych zamkniętych pomieszczeń, ale i ciekawą aranżację aneksów bezpośrednio połączonych z salonem. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Ostateczny wybór jednego z nich zależy w dużej mierze od dostępnej przestrzeni.

Pomieszczenia mieszkaniach w Warszawie mają bardzo różne wymiary. Czasami zwarta zabudowa przy ścianach jest jedyną możliwością, aby pomieścić wszystkie naczynia i produkty spożywcze. Innym razem nowocześnie, stylowo i funkcjonalnie prezentuje się wyspa, która niejako spaja salon i kuchnię. Ważne, aby w poszukiwaniach kierować się osobistymi preferencjami i dobrze rozważyć zagospodarowanie wnętrz. Trzeba wziąć pod uwagę kwestię generowania zapachów, porządku oraz rozmieszczenia nie tylko mebli, ale również sprzętów RTV i AGD.

Zamawiając kuchnię na wymiar, można idealnie wpasować się we wszystkie zakątki pomieszczenia niezależnie od tego, czy to mieszkanie w bloku lub kamienicy, czy przestrzeń w domu jednorodzinnym. Dlatego w ramach współpracy oferujemy indywidualne podejście, w którym najważniejsze jest połączenie estetyki, funkcjonalności i wytrzymałości. Meble powinny być tworzone na lata, ale przez ten czas wciąż zachwycać domowników i gości.

Kontakt

ŻAR & KAR
ABC Nowych Wnętrz

ul. Siedzibna 39
Warszawa

zar-kar@zar-kar.com.pl

tel.: 22 811 11 27
tel.: 22 499 55 90

Zobacz również

Łazienkowe

MEBLE ŁAZIENKOWE

To z kolei miejsce gdzie na krótki czas możemy odizolować się od innych, a także świata zewnętrznego, aby wyciszyć się i odprężyć. Meble, które temu towarzyszą, muszą odpowiednio „wsłuchać się w nasze emocje”.

zobacz więcej


Pokojowe

MEBLE POKOJOWE

Od tego czy będziesz wśród nich pracował, czy raczej odpoczywał, zależy ich design i funkcjonalność.

zobacz więcej

Szafy wnękowe

SZAFY WNĘKOWE

Nasza oferta zabudowy wnęk to szafy z drzwiami przesuwnymi w systemie SEVROLL, który świetnie wpisuje się w najnowsze, światowe trendy designu. Zawsze niezawodne i funkcjonalne.

Pragnienie pięknych wnętrz stale motywuje projektantów systemu SEVROLL do wprowadzania coraz to nowszych technologii.

zobacz więcej

Gabloty

GABLOTY

Gabloty służą do wyeksponowania wybranych przedmiotów w miejscach do tego przeznaczonych.

zobacz więcej

Ściany działowe

ŚCIANY DZIAŁOWE

Porozmawiaj z nami o nowoczesnym systemie ścian dzielących powierzchnię, bazujących przede wszystkim na konstrukcji aluminiowej.

zobacz więcej