Szafy wnękowe na wymiar do zabudowy – Warszawa

30 LAT ISTNIENIA FIRMY

SZAFY WNĘKOWE NA WYMIAR SEVROLL

Nasze szafy do zabudowy wnęk to zarówno meble na wymiar z otwieranymi drzwiami jak i szafy przesuwne w systemie SEVROLL, świetnie wspisującym się w najnowsze, światowe trendy designu. Zawsze niezawodne i funkcjonalne.

Pragnienie pięknych wnętrz stale motywuje projektantów systemu SEVROLL do wprowadzania coraz to nowszych technologii, aby szafy na zamówienie produkowane na bazie ich rozwiązań m.in. przez firmę Żar Kar spełniały wszelkie walory funkcjonalno – estetyczne.

Szafa wnękowa na wymiar - czerwona

Główny atut firmy naszej organizacji to kompleksowość świadczonych usług zgodnie z dewizą:

NIE TRAĆ DODATKOWEGO CZASU ZAMÓW KOMPLET W JEDNYM MIEJSCU

W związku z tym proponujemy Państwu „uzbrojenie” mieszkania we wszystkie części składowe wnętrz takie jak:

 • szafy przesuwne na wymiar z otwieranymi drzwiami i dodatkowymi półkami,

 • inne meble pokojowe na wymiar,

 • meble kuchenne oraz całe nowoczesne kuchnie, a także tradycyjne lub inne według uznania,

 • dostosowanie balkonu do Twoich potrzeb.

Zgłaszamy chęć wykonania całościowego lub częściowego remontu Państwa mieszkania z późniejszym wyposażeniem go w wymienione wyżej elementy. A wszystko to od doradztwa poprzez projekt, aż do finalnej realizacji zamówienia.
Nasi konsultanci, w oparciu o specyficzne symulacyjne programy komputerowe, pomogą stworzyć całościową wizję, dostosowaną do indywidualnych upodobań i wygody.

Każde wnętrze, czyli: sypialnie, pokoje dziecinne, garderoby, biblioteki, poddasza, wnęki i przestrzenie pod schodami, jesteśmy w stanie odpowiednio zaprojektować i wykorzystać stosując uniwersalne meble na wymiar, a także różnego rodzaju specjalistyczne meble kuchenne na wymiar, meble pokojowe na wymiar lub biurowe.

Ponadto dzięki prawie 30- letniemu doświadczeniu nasza firma – Żar Kar może zrealizować projekty nietypowe, w których np. drzwi jeżdżą na podwieszanych rolkach na górze, a nie na dolnych szynach.
Skomponujmy wspólnie nowoczesne wnętrze. Służyć będziemy przy tym wszechstronną pomocą i radą.

Jakie są mocne strony naszego tytularnego mebla ?

Szafa wnękowa na wymiar - czerwona

SYSTEM DO ZABUDOWY SEVROLL – JEGO ATUTY

 • wózki jezdne na prowadnicach zrobione ze stali wysokogatunkowej, która nie poddaje się zniekształceniom

 • płynne prowadzenie drzwi, dzięki zastosowaniu łożysk kulkowych i dożywotnia gwarancja na nie

 • ochrona przed zabrudzeniami gwarantowana przez pierścień, który przedłuża znakomicie czas eksploatacji wózków

 • szary lub zielony kolor rolek – znak rozpoznawczy oryginalnego produktu

 • dociąg drzwi w systemie

 • pozycjonery niezezwalające na odchylenia drzwi od płaszczyzny.

SZAFY PRZESUWNE – A MOŻE GOTOWE ?

Projektując przedpokój, w którego geometrię wpisana jest wnęka, od razu nasuwa nam sie pomysł zainstalowania tam szafy na wymiar w wersji szafy przesuwnej. Zapewni to odpowiednie i funkcjonalne wykorzystanie fragmentu powierzchni mieszkania, z którą mamy styczność od razu po wejściu do niego, oraz spowoduje najbardziej ekonomiczne wykorzystanie tego obszaru. Stajemy w tym momencie od razu przed dylematem: szafa gotowa czy szafa na zamówienie, zaprojektowana pod konkretną przestrzeń. Kupując gotowy produkt, będziemy mieli problem z dostosowania go do indywidualnych wymiarów wnęki wymagajacej zagospodarownia.

Nie pasuje on zwłaszcza, gdy zaplanujemy wysokość mebla na wymiar od podłogi do sufitu, (gdzie dodatkowym atutem jest umieszczenie zabudowanego pawlacza), a także zakrycie nietypowych skosów. Zabudowa aż pod sufit, to świetna możliwość umieszczenia na górze drążka na ubrania. W tym przypadku trzeba jednak jednocześnie pamiętać o spełnieniu wariantu zawieszenia na wysokości wygodnego dostępu. Takie miejsce wydaje się idealne na ubrania posezonowe, które poczekają dłużej na “powrót do obiegu”.

Widac, że bardzo trudno kupić w sklepie wyprodukowne już szafy wnękowe pasujace do konkternych, nieraz nietypowych wymiarów i potrzeb. Tak więc rozwiązanie nasuwa się samo: najlepszy wybór dotyczy szafy na wymiar. Dodatkowym atutem szafy na wymiar jest możliwość takiego rozplanowania zakrytego “zakątka”, aby zawierał odpowiednie szuflady i półki różnej głebokości, ściśle dopasowane do potrzebnych nam preferencji użytkowych. Należy przy tym pamietać o strefie na dole przeznaczonej do wykorzystania na przechowywanie butów a nieco wyżej czapek, szalików, rękawiczek itp.

Jako frontów można użyć wbudowanych luster co da kolejną oszczędność powierzchni, ponieważ nie będzie trzeba wieszać na ścianie oddzielnego lustra. Takie lustro we froncie szafy daje optyczne złudzenie powiększenia przestrzeni co jest korzystne zwłaszcza w małych przedpokojach.

SZAFY WNĘKOWE NA WYMIAR FIRMY ŻAR KAR

Firma Żar Kar produkuje szafy wnękowe, które cechuje dbałość o wykonanie w każdym szczególe. Klient decydujący sie na zlecenie, może być pewien satysfakcji z produktu finalnego, nie tylko ze względu na dbałość wykonania, lecz również prestiżowe i trwałe materiały. Nasze ponad 25-letnie doświadczenie daje gwarancję solidości wykonania i długowiecznośc produktów, które przez ten długi czas zweryfikowała rzesza zadowolonych klientów.

Szafa wnękowa na wymiar - czerwona

JAKA JEST PROCEDURA PRZED WYKONANIEM SZAFY DO ZABUDOWY

Po telefonicznym uzgodnieniu wizyty nasz projektant przyjeżdża, aby dokonać precyzyjnych pomiarów w miejscu przeznaczonym na umieszczenie szafy pod zabudowę oraz doradzić w innych szczgółach (np drzwi z lustrami w mniejszych przedpokojach). Trzeba pamietać o tym, że każdy niedokładny pomiar może skończyć się faktem iż szafa do zabudowy sąsiaduje z nieprzewidzianymi szczelinami przy ścianach, co występuje często przy gotowych meblach. Jednak my dbamy o to, aby wszystko zmierzyć precyzyjnie. Dzięki temu szafy wyprodukowane przez Żar Kar idealnie pasują do wybranego przez klienta miejsca. Nie może być tu miejsca na pomyłki.

Szafy na wymiar dają unikalność użytkowania ze wzgledu na optymalne wykorzystanie miejsca. Można je zaprojektować praktycznie do każdej wnęki lub powierzchni czy nawet na poddaszu, w dowolnym kolorze i charakterze.

Następny krok to uzgodnienie szczegółów: materiałów, okuć itp. W tym celu zapraszamy przeważnie klienta do naszego biura, gdzie może dokonać wyboru spośród okazałej palety propozycji.

Uzgadniamy przy okazji “uzbrojenie” w akcesoria, drążki, półki. koszyki itp. przedstawiamy własne pomysły i sugestie oraz wdrażamy koncepcje klienta.

Po dopięciu, przedstawiany jest ostateczny project do akceptacji, za którym idzie produkcja i montaż całej realizacji.

Szafa wnękowa na wymiar - czerwona

SZAFA NA WYMIAR JAKO MEBEL DO POKOJU

Od dawna szafy były ustawiane nie tylko w przedpokoju, lecz także w pokojach. Ich obecnośc “pod reką” ułatwia korzystanie z funkcji użytkowych. W pokoju lub sypialni uzbrojone w lustro na drzwiach pełni dodatkową funkcję. Ustawiona jako mebel pokojowy ma przeważnie bardziej dekoracyjny charakter i oryginalne fronty z różnych materiałów i wypełnień opisanych poniżej. Mogą mieć w swojej części bocznej charakter regału, służącego do gromadzenia płyt, książek itp. a w pokoju dziecinnym, wpływać wizualnie korzystnie na ekspozycje cześciej używanych zabawek lub gier.

Części składowe szafy na zamówienie to:

SZAFY PRZESUWNE – FRONT:

 • forniry

 • lite drzewo

 • MDF-y lakierowane, laminowane

 • drzwi przesuwane aluminiowe

SZAFY PRZESUWNE – KORPUS:

wykonywane przez firme Żar Kar posiadają korpusy wykonane z:

 • płyt fornirowanych.

 • płyt laminowanych Pfleiderer, Kronopol, lub Egger,

 • płyty połysk, mat, lakier MDF

SZAFY PRZESUWNE – WNĘTRZE:

to przeważnie doskonale funkcjonalna we wnętrzu płyta wiórowa laminowana o grubości 10 lub 18 mm. Ale oczywiście inne warianty są w pełni do wykonania na zlecenie klienta, wraz ze wzorami zdobień i dodatkowymi elementami np. półkami.

SZAFY PRZESUWNE – DRZWI:

szafy przesuwne na wymiar mają je przeważnie zdobione, co sprawia, iż mogą służyć jako element dekoracyjny. Najnowsze zastosowane rozwiązania techniczne wykorzystują różne wypełnienia drzwi do szaf przesuwnych wnękowych oraz otwartych.

Oto ich pełny wybór:

 • płyty drewniane z sosny i dębu,

 • płyty wiórowe laminowane z okleiną plastikową,

 • płyty fornirowane z okleiną naturalną, egzotycznym drzewem afrykańskim – mahoniem, wenge i oliwką,

 • forniry egotyczne,

 • płyty z maty bambusowej de lux, rattanowej, trzcina,

 • płyty pleksi i egzotyczne,

 • lacobel – szkła kolorowe, szyba malowana proszkowo na szybie zielonej lub białej,

 • lacomat – szyba mleczna,

 • szkła ornamentowe,

 • szkło artystyczne, witrażowe

 • lustra zielone, brązowe, grafitowe i srebrne

 • lustra bezpieczne,

 • lustra weneckie,

 • lustra antyczne

Profile do drzwi aluminiowych:

 • anodowane, lakierowane, drewnopodobne (folia PVC), fornirowane,

Drzwi stalowe:

 • lakierowane i folia PVC

Obramowanie drzwi w meblach przesuwnych może być tak aluminiowe jak i stalowe. Wnętrze szafy można zaopatrzyć w dodatkowe elementy wyposażenia jak: oświetlenie szafki, półki, kosze na buty wysuwane i inne go rodzaju gadżety.

Stosujemy perfekcyjny system produkcji, oparty o najnowocześniejsze zaplecze logistyczne. Przy wykonaniu i montażach pracują w pełni profesjonalne ekipy dużym doświadczeniem, które podejmą się zamontować meble w jak najkrótszym czasie.

Szafa zaopatrzona w drzwi przesuwne

Dla wymagających klientów projektujemy nowoczesne systemy, które są bardzo estetyczne oraz funkcjonalne. Dzięki szafom zaopatrzonym w drzwi przesuwne można zaoszczędzić sporo miejsca w wąskim wnętrzu, szczególnie w przedpokoju. Tworząc produkty na zamówienie, możemy całkowicie wykorzystać dostępną przestrzeń. Zabudowanie wnęki aż po sufit pozwoli umieścić w nim półki i szuflady, tym samym zyskując sporo dodatkowego miejsca na przechowywanie odzieży i innych przedmiotów.

Dzięki dużej dostępności materiałów możemy wykończyć szafę przesuwną w taki sposób, że będzie świetnie współgrać z aranżacją wnętrza. Szczególnie polecamy wybór drzwi z lustrami, które dodają głębi pomieszczeniu, optycznie je powiększając. Jest to doskonałe rozwiązanie do sypialni oraz przedpokoju, ponieważ szklana powierzchnia dodatkowo odbija naturalne światło, tym samym rozjaśniając pomieszczenie. Rozkład półek i szuflad w środku również ustalany jest indywidualnie, na podstawie ustaleń wstępnych z klientem.

Kontakt

ŻAR & KAR
ABC Nowych Wnętrz

ul. Siedzibna 39
Warszawa

zar-kar@zar-kar.com.pl

tel.: 22 811 11 27
tel.: 22 499 55 90

Zobacz również

Kuchenne

MEBLE KUCHENNE

Kuchnia to najczęstsze miejsce naszych codziennych spotkań z członkami rodziny. Jest jakby centrum emocjonalnym mieszkania.
Zadbamy o to, aby wśród mebli zaprojektowanych i wykonanych przez nas czuli się Państwo jak najbardziej komfortowo. Nasi projektanci postarają się właśnie o to.

zobacz więcej


Łazienkowe

MEBLE ŁAZIENKOWE

To z kolei miejsce gdzie na krótki czas możemy odizolować się od innych, a także świata zewnętrznego, aby wyciszyć się i odprężyć. Meble, które temu towarzyszą, muszą odpowiednio „wsłuchać się w nasze emocje”.

zobacz więcej


Pokojowe

MEBLE POKOJOWE

Od tego czy będziesz wśród nich pracował, czy raczej odpoczywał, zależy ich design i funkcjonalność.

zobacz więcej

Gabloty

GABLOTY

Gabloty służą do wyeksponowania wybranych przedmiotów w miejscach do tego przeznaczonych.


zobacz więcej

Ściany działowe

ŚCIANY DZIAŁOWE

Porozmawiaj z nami o nowoczesnym systemie ścian dzielących powierzchnię, bazujących przede wszystkim na konstrukcji aluminiowej.

zobacz więcej