Wyspy kuchenne na zamówienie

Pomieszczenie, w którym przyrządza się posiłki, jest sercem każdego domu – w Warszawie czy dowolnym zakątku kraju. Choć życie rodzinne często toczy się w innych pomieszczeniach, żadne nie budzi tak naturalnych skojarzeń z odkrywaniem nowych smaków, receptur czy wspólnym gotowaniem. Nawet jeżeli nie wpuszczamy tam wszystkich gości, chcemy, by była to przestrzeń estetyczna. Zabudowa musi być też funkcjonalna i dostosowana do wymiarów całego obiektu, stąd nie dziwi fakt, że tak często zamawia się meble kuchenne na wymiar.

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się tak zwane wyspy kuchenne. W Warszawie kompletuje się je nie tylko na bazie gotowych rozwiązań, ale również na zamówienie – w czym się specjalizujemy jako firma. Oto, na czym polega nowoczesne podejście do aranżacji kuchni, z wykorzystaniem wyspy stworzonej na wymiar i zgodnie z prywatnymi oczekiwaniami.

Funkcjonalność wyspy kuchennej

O co tak naprawdę chodzi w rozwiązaniu, które szturmem podbija polskie domy i mieszkania? Czym różnią się od siebie wyspy kuchenne? Aby odpowiedzieć na te pytania, należy zacząć od określenia, czym właściwie są, a następnie – jaka jest ich funkcjonalność.

Najprościej mówiąc, chodzi o przestrzeń roboczą w kuchni, która jest wolnostojąca i nie należy do klasycznej zabudowy przy ścianach. Specjalny układ półek, szuflad czy szafek jest dostępny z każdej strony, co znacznie zwiększa możliwości przechowywania naczyń, pożywienia czy akcesoriów kuchennych. Blat stworzony na wymiar stanowi miejsce, na którym można przechowywać posiłki, ale także je spożywać, na przykład po dostawieniu krzeseł o odpowiedniej wysokości.

Tego typu kuchnie są spotykane w domach i mieszkaniach w Warszawie i całej Polsce, również ze względu na różnorodne zastosowanie. Ograniczeniem jest wyłącznie fantazja i dostępna przestrzeń. Wyspy kuchenne mogą być jedynie połączeniem szafek i blatu, ale równie często montuje się w nich zlewy, piekarniki czy płyty indukcyjne. Niekiedy znajdują się one w tak szczególnym zakątku domu, że z jednej strony należący już do innej strefy, na przykład salonu łączącego się z aneksem. To inspiruje do wymyślania kolejnych koncepcji i wcielania ich w życie. Gdy zamawia się meble na wymiar, ograniczenia są minimalne.

Należy jednak pamiętać, że aby wyspy kuchenne sprawdzały się na przestrzeni lat, muszą być wykonane z troską o każdy detal. Nowoczesne, odporne na zniszczenia blaty, dobre płyty i okleiny, jakościowe dodatki i technologie – to wszystko ma przełożenie na satysfakcję z późniejszego użytkowania tej przestrzeni. Kuchnie powinny być estetyczne, funkcjonalne i niezawodne, dlatego ich wykonanie warto zlecać najlepszym.

Wyspa pasuje do różnych aranżacji kuchni

Z kolei zabudowa powinna być mniej lub bardziej spójna z aranżacją pozostałych pomieszczeń. Trudno sobie wyobrazić, że meble kuchenne są stylizowane według założeń mody retro, a reszta mieszkania stanowi wręcz kwintesencję minimalizmu. Albo odwrotnie – nowoczesne wyspy na wymiar już na pierwszy rzut oka kontrastują z tradycyjnym wyposażeniem domu.

Na szczęście indywidualnie projektowane i tworzone rozwiązania mają to do siebie, że można je bez problemu dopasować do własnej, spersonalizowanej wizji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowoczesne w założeniu i funkcjonalności wyspy były wykończone w tradycyjny, klasyczny sposób, ze zdobieniami, w drewnie.

W Warszawie i innych miastach dużą popularnością cieszą się mieszkania i domy, w których kuchnia nie stanowi odrębnego pomieszczenia, a jest raczej aneksem bezpośrednio przylegającym do salonu czy pokoju dziennego. Czy to przeszkoda? Wręcz przeciwnie – właśnie w takich przestrzeniach najlepiej sprawdza się wyspa, która może niejako łączyć dwie strefy – gotowania i odpoczynku. Jednym z pomysłów na aranżację jest podzielenie jej na część „roboczą” od strony kuchni i „jadalną” lub „towarzyską” od strony salonu. Półki na wymiar mogą mieścić równie dobrze naczynia, jak i książki, więc powtórzmy to jeszcze raz: naprawdę nie trzeba się ograniczać.

A co z kuchniami tradycyjnymi, które są osobnym pomieszczeniem? Wyspy mogą zostać w nich użyte wyłącznie w przypadku, gdy jest na to miejsce. Niestety, w niektórych blokach mieszkalnych czy domkach osobny pokój służący jako miejsce do przygotowywania posiłków może być na tyle niewielki i „nieustawny”, że sprawdzi się w nim wyłącznie standardowa zabudowa przyścienna.

Jednak wszędzie tam, gdzie dysponuje się odpowiednią powierzchnią, warto rozważyć wyspę, która znacznie zwiększa możliwości, a także poczucie przestrzeni. Warto dodać, że nowoczesne i funkcjonalne meble kuchenne zachęcają do gotowania i poprawiania swoich kulinarnych umiejętności. Wszak w takiej strefie aż chce się eksperymentować ze smakiem!

Możliwość dokupienia wyspy kuchennej na zamówienie i na wymiar

Dlaczego polecamy właśnie nasze wykonanie? Ponieważ przemawia za nami ćwierć wieku bogatych doświadczeń i nieustanna chęć rozwoju. Współpraca obejmuje każdy etap – od pomiarów i planów z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań, przez projekt i wykonanie, po transport, montaż i serwis. Celem jest uzyskanie efektu spójnego z wyposażeniem wnętrz i charakterem domu, z naciskiem na funkcjonalność i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Kuchnia na wymiar w Warszawie stanowi istotną część naszej oferty.

Atutem realizacji na zamówienie jest możliwość wynegocjowania korzystnej ceny, która satysfakcjonuje obie strony. Można mieć pewność, że koncepcja jest oryginalna, a wykonanie w pełni profesjonalne i rzemieślnicze. Precyzja w obróbce detali, sięganie po jakościowe materiały – to wszystko przekłada się na późniejsze zadowolenie z użytkowania wyspy. Podejście jest zawsze spersonalizowane, jak przystało na rodzinną firmę z bogatym doświadczeniem.

Nowoczesne rozwiązania mogą być w pełni wkomponowane w obecny kształt kuchni, mogą też całkowicie ją zrewolucjonizować. Dla niektórych rozpoczęcie korzystania z wyspy wiąże się z niemałym szokiem i odejściem od dotychczasowych nawyków. Nic dziwnego, wszak zyskuje się dodatkową przestrzeń, która wreszcie jest w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Zabudowa kuchenna jest inwestycją na lata. Remonty nie są przecież przeprowadzane rok w rok, ale w znacznie większych odstępach czasu. Warto więc zainwestować w jakościowe produkty, zwłaszcza że potrzebne są jeszcze urządzenia AGD. Bezpłatne i fachowe doradztwo pomaga podjąć najlepszą decyzję, także jeśli chodzi o funkcjonalne i estetyczne szczegóły, jak choćby wymiary, rodzaj blatu czy materiałów. Wyspy kuchenne są wygodne w użytkowaniu i stanowią prawdziwą ozdobę każdego wnętrza, które zostało zaprojektowane ze smakiem, dlatego zachęcamy do składania zamówień.

Kontakt

ŻAR & KAR
ABC Nowych Wnętrz

ul. Siedzibna 39
Warszawa

zar-kar@zar-kar.com.pl

tel.: 22 811 11 27
tel.: 22 499 55 90

Zobacz również

Łazienkowe

MEBLE ŁAZIENKOWE

To z kolei miejsce gdzie na krótki czas możemy odizolować się od innych, a także świata zewnętrznego, aby wyciszyć się i odprężyć. Meble, które temu towarzyszą, muszą odpowiednio „wsłuchać się w nasze emocje”.

zobacz więcej


Pokojowe

MEBLE POKOJOWE

Od tego czy będziesz wśród nich pracował, czy raczej odpoczywał, zależy ich design i funkcjonalność.

zobacz więcej

Szafy wnękowe

SZAFY WNĘKOWE

Nasza oferta zabudowy wnęk to szafy z drzwiami przesuwnymi w systemie SEVROLL, który świetnie wpisuje się w najnowsze, światowe trendy designu. Zawsze niezawodne i funkcjonalne.

Pragnienie pięknych wnętrz stale motywuje projektantów systemu SEVROLL do wprowadzania coraz to nowszych technologii.

zobacz więcej

Gabloty

GABLOTY

Gabloty służą do wyeksponowania wybranych przedmiotów w miejscach do tego przeznaczonych.

zobacz więcej

Ściany działowe

ŚCIANY DZIAŁOWE

Porozmawiaj z nami o nowoczesnym systemie ścian dzielących powierzchnię, bazujących przede wszystkim na konstrukcji aluminiowej.

zobacz więcej