Zakup szaf jest z pewnością jedną z najważniejszych chwil w procesie urządzania czy remontu domu lub mieszkania. Dlatego też tak ważne jest, by zawsze był on przemyślany, a nie tylko podyktowany potrzebą chwili lub „promocyjną ceną”. Dobrze przy tym pamiętać, że obecnie meble można nie tylko kupić, ale też samemu zaprojektować. Jakie są główne zalety szaf na zamówienie?

Szafy wnękowe na zamówienie – zawsze idealnie pasujące

Mówiąc o meblach na wymiar, często myślimy jedynie o szafach do zabudowy w przedpokoju czy sypialni. Przekonanie takie nie jest jednak do końca słuszne. Coraz więcej firm oferuje bowiem możliwość zakupienia także zwykłych szaf wolnostojących czy podwieszanych o dowolnie dobranych gabarytach. Rozwiązanie takie ma bezsprzecznie jedną wielką zaletę – pozwala na wypełnienie powierzchni użytkowej co do milimetra. Efektem takiego podejścia jest oczywiście doskonałe zaaranżowanie przestrzeni – ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku mieszkań czy niewielkich domów jednorodzinnych.

Kupując meble na zamówienie, stawiasz na funkcjonalność

Zakup szaf na wymiar to także szansa na doskonałe dostosowanie ich do realnych wymagań użytkowych. Jedna osoba może bowiem potrzebować dużo wieszaków na koszule, inna ma w planie przechowywać w swojej szafie wnękowej tylko długie kurtki i buty, a jeszcze inna chciałaby dużo półek oraz koszy na koszulki, spodnie czy bieliznę. Obecnie bardzo modnym i przydatnym rozwiązaniem jest też zakładanie na drzwi od szafy lustra, czy też zastępowanie zwykłych zawiasów prowadnicami szynowymi – co ułatwia dostęp do środka. Jeśli więc ktoś chce w stu procentach wykorzystać pojemność kupowanych mebli, stosując dokładnie takie rozwiązania, jakich potrzebuje, to szafa pod wymiar będzie najlepszą opcją.

Szafy pod wymiar – czyli szansa na pokazanie siebie

Kupienie mebli na zamówienie to jednak nie tylko sposób na uzyskanie maksymalnej praktyczności. To także okazja do pozyskania szaf, których design będzie w pełni odpowiadał naszym gustom. Nie da się bowiem ukryć, że wybór gotowych mebli prawie zawsze wiąże się z pójściem na kompromisy w kwestii estetyki. Wynika to z faktu, że większość szaf jest zaprojektowana dość podobnie i zachowawczo. Wybór produktu na zamówienie umożliwia z kolei uzyskanie unikalnego wyglądu poprzez wybór odpowiednich powłok wykończeniowych, klamek, uchwytów czy też elementów dekoracyjnych.

Szafy na zamówienie – czyli postaw na jakość

Ostatnią, choć wcale nie najmniej ważną zaletą zakupu szafy wnękowej lub zwykłej na wymiar jest kwestia jakości. Warto podkreślić, że produkty na zamówienie są z reguły bardzo starannie wykonane, co poprawia zarówno ich walory użytkowe, jak i wytrzymałość. Dodatkowo wiele firm oferujących meble na wymiar proponuje swoim klientom możliwość wyboru najwyższej jakości materiałów, okuć, zawiasów czy zamków. A dobre drewno w połączeniu z wysokiej klasy podzespołami to sposób na wiele lat bezproblemowego użytkowania.

A czy w Warszawie działają firmy umożliwiające zamówienie szaf na wymiar? Oczywiście, że tak! Z pewnością dobrym wyborem w tej kwestii może być nasza firma ŻAR&KAR. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu nasi specjaliści są w stanie stworzyć dokładnie taką szafę na zamówienie, jakiej oczekuje klient. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!