Takie zaskakujące zestawienie dwóch elementów na pierwszy rzut oka konfliktowych, może pogodzić jedna koncepcja.
Czyli po stronie mebli kuchennych pojawiają się tu np. materiały drewniane, płyty fornirowe mogące znaleźć się w towarzystwie tradycyjnych lub awangardowych frontów oraz np. paneli udających z powodzeniem szkło.
Po stronie szaf wnękowych mogą wystąpić szafy wnękowe na wymiar jakiejś przestrzeni do zabudowania, zaprojektowane jako szafy przesuwne. To bardzo ciekawe połączenie zamiast tradycyjnych mebli kuchennych, nad którymi na ogół znajdują się wiszące szafki.

Contemporary kitchen interior in modern house

Nietypowa zabudowa kuchni – przełam stereotypy.

A więc spróbujmy wyobrazić sobie w naszej nowoczesnej kuchni praktyczne zastosowanie szafy przesuwnej, wypełniającej do tej pory przestrzeń w innych pomieszczeniach i spełniającej tam zupełnie inna rolę. W pewnych trendach podobną zamianę kreacji zaobserwowaliśmy, eksmitując przy małej powierzchni łazienki pralkę, z tegoż pomieszczenia do szeregu zabudowy kuchennej. Teraz także dzięki umieszczeniu szafy na zamówienie, w innym pomieszczeniu tutaj kuchni – mamy możliwość optymalnego wykorzystania powierzchni naszego mieszkania, eliminując niezagospodarowane strefy.
Jeśli mamy do czynienia właśnie z mała powierzchnią możemy szafie przesuwnej powierzyć zadanie gromadzenia różnych rzeczy, według naszego uznania. Oczywiście front nie może być wtedy zabudowany szkłem, aby nie prezentować kłopotliwej zawartości.

Nowoczesne kuchnie – szansa na ekspozycję ozdobnych naczyń lub przetworów

Gdy szafa na wymiar będzie elementem zabudowy kuchni zajmującej większą powierzchnię, spełni z powodzeniem rolę zastępcy tradycyjnych wiszących szafek. Będziemy wtedy mieli możliwość umieszczenia na osobnych półkach produktów spożywczych oraz sprzętu AGD o zbliżonych gabarytach wg zaplanowanego planogramu.
Jeżeli zależeć nam będzie na wyeksponowaniu czegoś specjalnie, możemy projektantowi i firmie wykonującej szafy do zabudowy zlecić realizację frontów ze szkłem pełniącym rolę witryn. Inne zaś przedmioty lub produkty umieścić na otwartej przestrzeni szafy na zamówienie uzbrojonej w swoistego rodzaju regaliki.

New LED lit modern kitchen in stylish home

Zaplanowanie szczegółów i wykonanie szafy do zabudowy

A więc jak widzimy zanim przejdziemy do takiego zlecenia musimy zastanowić się dość szczegółowo i drobiazgowo nad rozkładem wewnętrznym i ewentualnie zewnętrznym takiego mebla. Nie zapominajmy przy tym o szufladach, które w szafie wnękowej także z powodzeniem można pomieścić oraz o swoistym pawlaczu na samej górze dla rzeczy najrzadziej używanych.
Oczywiście należy zadbać o to, aby znaleźć odpowiednią firmę z doświadczeniem w realizacji indywidualnych wizji. Z pomocą firmy Żar Kar wszystko stanie się łatwe i bezstresowe. Działając od 1994 roku – czyli już 25 lat – nie boimy się żadnych wyzwań.

I to było by na tyle naszej rewolucjonizującej Waszą kuchnie koncepcji. Koniecznie ją przemyślcie.