Bez wątpienia kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu lub mieszkaniu. Nie powinno więc dziwić, że coraz większej liczbie osób zależy, by była ona nie tylko funkcjonalna, ale też ładna i stylowa. Obecnie kupując meble kuchenne, skorzystać można z dwóch opcji. Pierwszą z nich jest nabycie gotowego kompletu wyposażenia, a drugą – zamówienie kuchni na wymiar. Warto zauważyć, że w ostatnich latach to drugie rozwiązanie jest coraz popularniejsze. Dlaczego tak się dzieje?

Kuchnia na wymiar, czyli pełne wykorzystanie przestrzeni

Pierwszą i dla wielu osób kluczową zaletą samodzielnego zaprojektowania kuchni pod wymiar jest możliwość jej dokładnego wpasowania w dane pomieszczenie. Ma to szczególnie duże znaczenie w – typowych dla mieszkań w blokach oraz kamienicach – niewielkich, często nieregularnych kuchniach. Wówczas bowiem wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni ułatwia umieszczenie wszystkich niezbędnych elementów. Co godne podkreślenia, dobrzy producenci kuchni na wymiar pozwalają na niemal dowolne dobranie nie tylko wysokości, szerokości i głębokości mebli, ale też ich układu. Wbrew pozorom, dopasowanie odgrywa rolę także w przypadku przestronnych wnętrz. Często bowiem wymiary gotowych kompletów kuchennych mogą być po prostu nieodpowiednie. Prowadzi to do powstawania luk, konieczności przycinania mebli czy też ukrywania wystających krawędzi lub powstałych szpar, co psuje efekt wizualny, tworząc problemy użytkowe.

Projektowanie kuchni, czyli sposób na wygodę i funkcjonalność

Drugą zaletą zamówienia mebli kuchennych jest szansa na dostosowanie ich ogólnego układu, rozmiaru i zastosowanych rozwiązań do własnych planów oraz założeń. Nie da się bowiem ukryć, że każda osoba korzystająca z kuchni ma inne potrzeby, przyzwyczajenia. Wyrażają się one w sposobie rozplanowania poszczególnych elementów, wielkości blatu roboczego czy liczby i pojemności szafek. Przykładowo, dla osób jedzących ciepłe posiłki zwykle na mieście lub zamawiających obiady, kuchnia często staje się jedynie miejscem przygotowania kanapek czy napojów. Osoby takie wybierają więc minimalistyczne umeblowanie i traktują całość prawie jak barek – przydatny głównie rano, podczas spotkań towarzyskich. Zupełnie inne potrzeby mają z kolei miłośnicy gotowania. Dla nich bowiem niezbędny będzie szeroki blat i duże szafki mogące pomieścić różnego typu specjalistyczny sprzęt kuchenny. Spore znaczenie będzie miał także układ poszczególnych części, który musi  odpowiadać osobistym upodobaniom, ułatwiając wykonywanie skomplikowanych potraw.

Kuchnia na zamówienie, czyli design idealny

Mówiąc o meblach kuchennych na zamówienie, koniecznie trzeba też wspomnieć o ich wyglądzie. Nietrudno w końcu zauważyć, że podstawowe oferty wielu producentów są do siebie bardzo podobne i estetycznie maksymalnie neutralne. Wybranie kuchni na zamówienie pozwala z kolei na zrealizowanie wszystkich swoich pomysłów, marzeń oraz stworzenie pomieszczenia doskonałego – czyli takiego, które będzie wyróżniać się już na pierwszy rzut oka. Ostatecznie bowiem po to wydaje się pieniądze na wyposażenie czy remont kuchni, by efekt się nam po prostu podobał.

Gdzie w Warszawie zamówić kuchnię na wymiar?

Bez wątpienia zamówienie kuchni na wymiar to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie użyteczność, wygodę i nieprzeciętny design. W Warszawie usługę taką oferuje nasza firma ŻAR&KAR, która na rynku działa od 1994 roku. W tym czasie udało nam się zdobyć olbrzymią wiedzę oraz doświadczenie w zakresie projektowania i tworzenia doskonałych mebli kuchennych, dzięki którym możemy sprostać oczekiwaniom każdego klienta. Jeśli więc myślisz o zamówieniu nowoczesnej lub klasycznej kuchni na wymiar w Warszawie, to z pewnością powinieneś zapoznać się z naszą ofertą – zapraszamy!